5 STARS ATAŞEHİR SILENCE HOTEL CONVENTION CENTER 

SILENCE ISTANBUL HOTEL & CONVENTION CENTER

"Silence Istanbul Hotel & Convention Center” is located in the center of Ataşehir, Istanbul and will make its guests feel at their home with the dynamism it brings to the region, with its professional staff!

As the newest and most assertive hotel on the Anatolian side of Istanbul, the Hotel is designed according to various needs of its guests. In addition to the hotel and convention center offering both elegance and comfort, shopping, entertainment and business possibilities are waiting for the guests in the “Brandium Ataşehir” which is located just next to the Hotel.

Located within Brandium Life and Shopping Center, “Silence Istanbul Hotel & Convention Center” appeals to the eyes with its gorgeous panoramic view of Marmara Sea and Prince Islands.

“Silence Istanbul Hotel & Convention Center” family takes “100% customer satisfaction” as a principle and promises a unique accommodation experience for you...

“Silence Istanbul Hotel & Convention Center” is situated in an ideal location with its close distance to the airports, highways, marinas, ports, Kadıköy City Center and Bağdat Street.

SILENCE İSTANBUL OTEL & KONGRE MERKEZİ

ISTANBUL, Ataşehir’in merkezinde konumlanan “Silence Istanbul Otel & Kongre Merkezi”, bölgeye getirdiği dinamizm ve profesyonel kadrosu ile misafirlerine kendilerini evlerinde gibi hissettirecek!

Istanbul Anadolu Yakası'nın en yeni ve iddialı oteli, misafirlerinin farklı ihtiyaçlarına göre özenle tasarlandı. Şıklık ve konforun bir arada yaşanacağı otel ve kongre merkezinin yanı sıra alışveriş, eğlence ve iş hayatını pratik kılan tüm çözümler de otelin hemen yanı başında yerini alan “Brandium Ataşehir“ de misafirlerini bekleyecek.

Brandium Yaşam ve Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan “Silence Istanbul Otel & Kongre Merkezi”, Marmara Denizi ve Prens Adaları’na karşı görkemli panoramik manzarası ile göze de hitap ediyor.

%100 müşteri memnuniyetini ilke alan “Silence Istanbul Otel & Kongre Merkezi” ailesi sizlere eşsiz bir konaklama deneyimini yaşatmayı vaat ediyor...

“Silence Istanbul Otel & Kongre Merkezi” havaalanları, otoyollar, marinalar- iskeleler, Kadıköy Şehir Merkezi ve Bağdat Caddesi’ne kolay ulaşım mesafesinde olup ideal bir lokasyonda yer alıyor.

© Owner of Web Site : Deniz Seven  &  Contact What's app  :+90534 683 70 95 / info@denizseven.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • SoundCloud Social Icon
  • Blogger Social Icon